Sunday, December 10, 2023
Rozë Magazina

30 vjeçari befason me rrëfimin erotik: Nuk kam interes për të bërë më seks, kur zgjohem…!

88views

Një 30 vjeçar ka rrëfyer problemet e tij me jetën seksuale.

Ai për psikologen e “The Sun” tregoi se nuk ka interes për seks, ndonëse e do të dashurën e tij.

Sipas tij, lënia e alkoolit dhe kokianës ka ndikuar që t’i bie interesi për seks.

I shqetësuar për këtë gjë, kërkoi ndihëm dhe mendimin e psikologes, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Që kur hoqa dorë nga alkooli dhe pirja e kokainës, e kam humbur plotësisht libidon time.

E dua të dashurën time, dhe në përgjithësi ndihem shumë mirë, por nuk kam më interes për seksin.

Unë jam 30 dhe ajo 25. Ne kemi qenë bashkë për më shumë se një vit.

Kam qenë në një marrëdhënie abuzive para se të takoheshim. Gjithashtu pija shumë alkool dhe merrja shumë droga rekreative.

Dashuria për të dashurën time aktuale më bëri të dëshiroja të bëhesha i pastër dhe i matur, në mënyrë që të kishim një të ardhme së bashku.

Ajo është kaq e sjellshme dhe e dashur dhe më bëri të dëshiroj të jem një burrë më i mirë.

Gjëja e fundit që prisja ishte se lënia e kokainës do të më bënte të largohesha edhe nga seksi.

Unë ende nuk e kam problem të kem ereksion kur zgjohem, kështu që e di që çështja duhet të jetë psikologjike, jo fizike.

A do të thotë kjo se unë mund të bëj seks vetëm kur nuk jam i qetë?

Jam i shqetësuar se e kam dëmtuar veten disi.

Çfarë mund të bëj për të rikthyer libidon (interesin për seks) time?

Përgjigja e psikologes: Edhe pse ju i keni dhënë fund ciklit shkatërrues në të cilin ishit, duket sikur nuk mund të jeni përballur plotësisht me ndikimin e të qenit në një marrëdhënie abuzive.

Është gjithashtu e mundur që frika juaj për t’u lënduar përsëri po ju bën të përmbaheni nga intimiteti, tani nuk mund të fshiheni më pas stimuluesve kimikë.

Mundohuni të hapeni me të dashurën tuaj dhe kërkoni mbështetjen e saj.

Biseda me një këshilltar do t’ju ndihmojë të përballoni të gjitha ndjenjat tuaja.