Wednesday, May 31, 2023
Sport

30,000 tifozë të Gremios mirëpresin Suarezin

111views

Luis Suarez u prezantua në klubin brazilian Gremio në një mënyrë spektakolare pasi 30,000 tifozë morën pjesë në prezantimin e uruguaianit.

Kontrata e ish-sulmuesit të Liverpoolit dhe Barcelonës me klubin uruguaian të fëmijërisë Nacional skadoi muajin e kaluar, shkruan “Sportbible”.

Pas javësh spekulimesh, javën e kaluar u njoftua se ai kishte nënshkruar për skuadrën e Serie A të Brazilit, Gremio.

Pas nënshkrimit për klubin, Suarez shkroi në llogarinë e tij në Instagram: “Gati për këtë sfidë të bukur në Gremio, mezi pres të jem atje dhe të shijoj”.

Tani, atij i është bërë një pritje spektakolare nga 30,000 tifozë të Gremios, të cilët morën pjesë në prezantimin e tij.

Teksa 35-vjeçari doli nga tuneli, turma nuk mund ta fshihte emocionin e saj teksa brohorisnin me zë të lartë për sulmuesin e tyre të ri.

Suarezi hyri në Instagram për të shprehur mirënjohjen e tij për pritjen që mori.

“Faleminderit për kujdesin! Mirëseardhje e pabesueshme, faleminderit nga zemra për mënyrën se si më bëtë të ndihem sot. Shkojmë Gremio!”

Suarezi shpesh konsiderohet si një nga sulmuesit më të mirë të gjeneratës së tij. Edhe pse ai pati disa momente të diskutueshme, ishte e qartë të shihej se ai ishte me siguri një sulmues i klasit botëror kur ishte në më të mirën e tij.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0