Sunday, May 28, 2023
Aktuale

Abbott e quan të “papranueshëm” aktin e djegies së veturave në veri, kërkon hetime të shpejta

41views

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, e ka quajtur të papranueshëm aktin e djegies së veturave me targa RKS në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori britanik ka kërkuar që këto akte dhune të dënohen nga aktorët politikë seriozë.

Sipas tij, pas këtyre incidenteve duhen hetime të shpejta, të cilat siç është shprehur ai, duhet të kryhen me ndjeshmëri dhe seriozitet.

“Djegia e veturave pas riregjistrimit në targa RKS në veri të Kosovës, është e papranueshme. Të gjithë aktorët seriozë politikë duhet t’i dënojnë këto akte dhune dhe rreziqet që ato paraqesin për stabilitetin dhe qetësinë. Hetimet e shpejta për këtë akt krimi janë të nevojshme dhe duhet të kryhen me ndjeshmëri dhe seriozitet”, ka shkruar Abbott.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0