Thursday, June 8, 2023
Aktuale

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës

91views

Raportohet se në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ka pasur një alarm për bombë gjatë pasditës së sotme.

Zëdhënsja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës ka konfirmuar rastin për median.

Si pasojë e paralajmërimeve pasagjerët janë larguar nga objekti.

“Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten.” – ka thënë Ahmeti.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0