Friday, September 29, 2023
Lajme

Armend Muja: Kompaninë serbe “GEN” në Kosovë e solli PDK-ja

64views

Deputeti i LVV-së, Armend Muja, ka folur për deklaratat e deputetëve të opozitës në Kuvendin e Kosovës për rastin e ambasadorit në Kroaci, Martin Berishaj.

Ai, në seancën e sotme, ka thënë se kompania serbe “GEN” është ardhur në Kosovë nga PDK-ja.

Berishaj përflitet në një rast për shpëlarje parash që kanë të bëjnë me këtë kompani.

“Ajo çfarë ne dimë se kompania e ashtuquajtur serbe “GEN” ka filluar të punojë në Kosovë në vitin 2008, kurse kontratat e fundit me të i kemi nënshkruar në vitin 2020 dhe këto kontrata i ka nënshkruar Njazi Thaçi. E ka pru PDK-ja GEN-in këtu”, ka thënë Muja

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0