Friday, September 29, 2023
Lajme

Basha ironizon me opozitën: Lista Serbe vjen me ua përkrah Trustin

108views

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka ngritur dyshimet se në seancën e Kuvendit ka pasur zëra që deputetët e Listës Serbe do të vinë në sallë dhe të votojnë pro tërheqjes së mjeteve nga Trusti.

Basha u shpreh se po dëshiron që ta shohë ‘koalicionin e gjerë’ të partive opozitare me Listën Serbe.

“Nëse doni me i nderu mjekët dhe mësuesit, do ta shini me ligjin e pagave, që do të nderohen. Dhe jo me Trust. Ligji i pagave do të hyjë në fuqi shpejt”.

“Këtu u përmend se Lista Serbe do të vjen për me ua përkrah Trustin. Po kam qejf me iu pa se është koalicioni aq i gjerë sa ka kalu te Lista Serbe. Sigurisht po mendoj që u shpërfaq ajo që po e boni për vota”, shtoi Basha.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0