Sunday, May 28, 2023
Rozë Magazina

Blogerja nga Londra shpenzoi më shumë se një milion euro për t’i ngjarë Kim Kardashianit: Njerëzit më ndalin në rrugë çdo moment

21views

Një grua ka folur për vendimin e saj për të shpenzuar më shumë se 1.1 milionë funte (1.2 milionë euro)duke jetuar si Kim Kardashian.

Chaly DN thotë se ajo shpesh ndalet në rrugë nga njerëz që nuk mund të kapërcejnë ngjashmërinë e saj të çuditshme me yllin televiziv, por pretendon se ngjashmëritë e tyre fizike janë vetëm fat.

Duke folur me platformën e tregimeve të jetës reale ‘Truly’, influencuesja me bazë në Londër, e cila mburret me 1.2 milionë ndjekës në Instagram, zbuloi se asaj i thuhet se ajo duket si Kim “çdo minutë”, duke shtuar, “sa herë që më shohin në rrugë, ose në një festë, të gjithë mendojnë se dukem si Kim”.

Veshjet e Chaly janë të mbushura me shumë pajisje të preferuara të Kimit, nga stilistë të tillë si Givenchy dhe Tom Ford, shkruan The Sun. 

Si dhe një orë Rolex 30,000 funte (34 mijë euro), Chaly zotëron një fustan prej 4,000 funte (3 mijë euro) të veshur dikur nga vetë Kim, si dhe një pallto leshi Givenchy prej 7,000 funte (6 mijë euro) ashtu si ajo e Kim.

“Kjo është shumë e bukur. E vesh si çdo dimër. Kjo është e preferuara e Kim. Nuk është lesh i vërtetë sepse unë jam vegan. Kur e vesh këtë, ndihem si Kim Kardashian”, tha ajo.

Sa herë që Kim vesh diçka, Chaly dëshiron ta veshë atë dhe duhet të vazhdojë të ndryshojë çantat e saj në mënyrë që “të mbajë hapin me Kardashian”.

“Miqtë dhe familja gjithmonë më thonë se duhet të ngadalësoj, po shpenzoj kaq shumë para për rroba dhe pamjen time, kështu që ata janë gjithmonë të shqetësuar”, tha tutje modelja.

Chaly e kuptoi për herë të parë se ajo dukej si Kim kur pa një foto të saj, dhe kështu filloi ta ndiqte në Instagram, duke kujtuar: “Unë isha sikur ‘O Zot, kjo jam unë. Kjo në fakt më ngjan mua. A jam unë?”.

Që atëherë ajo ka shpenzuar rreth 1.1 milionë funte (1.2 milionë euro) për kirurgji estetike, veshje dhe aksesorë të stilistëve për t’u dukur si Kimi, por pretendon se, përveç botoxit, mbushësve dhe shtimit të gjoksit, pamja e saj është krejtësisht natyrale.

Megjithatë, Chaly pretendon se ajo kurrë nuk është përpjekur të dukej si Kim, duke thënë: “Unë nuk do ta ndërroja jetën time. Nuk jam përpjekur kurrë të dukem si Kim, thjesht dukem natyrshëm si Kim, kështu që e dua veten ashtu siç jam”.

“Mendoj se gjithmonë do të frymëzohem nga pamja e Kim Kardashian, ajo është kaq ikonike dhe është femra më e mrekullueshme në botë”, përfundoi Chaly.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0