Sunday, May 28, 2023
Aktuale

Britanikët i dalin në mbrojte Kurtit: Militantët e armatosur serbë minojnë stabilitetin e Kosovës!

170views

Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin Britanik, Alicia Kearns, ka komentuar ngjarjet në veri të Kosovës.

Aktorët ndërkombëtarë duhet të ndalojnë para se të sulmojnë zyrtarët e zgjedhur në mënyrë demokratike që marrin zyrat e tyre në veri të Kosovës.

Jo më pak kur ata qëndrojnë të heshtur dhe nuk arrijnë të thërrasin militantët e mbështetur dhe të armatosur serb.

Të cilët vazhdojnë të minojnë stabilitetin në veri të Kosovës”, ka shkruar ajo në Twitter.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0