Saturday, December 9, 2023
Lajme

Çitaku i reagon Gërvalles për ambasadorin Berishaj: Shkarkimi nuk mjafton!

83views

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar pas deklaratës së ministres së Jashtme, Donika Gërvalla lidhur me çështjen e ambasadorit Martin Berishaj.

Ministrja Gërvalla tha se një ambasador nuk mund të shkarkohet vetëm shkaku i spekulimeve në media, pa pasur fakte.

E për këtë deklaratë ka reaguar Çitaku përmes një postimi në Facebook.

“Shkarkimi nuk mjafton, Ministre! Miliona euro në kesh nuk janë fjalë. Martin Berishaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të përballet me drejtësinë. Menjëherë”, ka shkruar Çitaku.