Thursday, September 28, 2023
Lajme

Daut Haradinaj: Të votohet projektligji për Trustin

64views

Ish-deputeti Daut Haradinaj ka bërë thirrje që të votohet Projektligji për tërheqjen e parave nga Trusti, në seancën e sotme të Kuvendit.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar beson që sot Trusti do të kalojë.

“Sot e keni mundësinë t’i tejkaloni bindjet partiake dhe të dëshmoni se keni dinjitet si deputetë duke votuar për të drejtën e qytetarëve për tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre”.

“Çdo ditë, me qindra raste jam pyetur nga qytetarët se a thua do votojnë deputetët pro Trustit. Dëshiroj të besoj se kjo kërkesë e tyre do të jetësohet me votën tuaj pro!”, ka shkruar Haradinaj.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0