Friday, September 29, 2023
Lajme

Deputeti i VV-së: Ivanoviq është kriminel, pikë

37views

Deklarata e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për Oliver Ivanoviqin ka nxitur reagime të mëdha në publik.

Së fundi, për këtë çështje ka reaguar deputeti i Vetëvendosjes, Visar Korenica.

Ky i fundit ka shkruar në Facebook se Ivanoviqi është kriminel.

“Dënimi i tij jo merritor për 9 vjet nga EULEX-i dëshmoi për krimet e tij makabre ndaj shqiptarëve”, ka shkruar ndër të tjera Korenica.

Postimi i plotë:

Organizoi vrasjen e shqiptarëve, ushtroi terror ndaj tyre dhe dëbimin e tyre nga trojet tona.

Dënimi i tij jo merritor për 9 vjet nga EULEX-i dëshmoi për krimet e tij makabre ndaj shqiptarëve.

Ivanoviç ishte kriminel. Pikë.

Natyrisht nuk iu përshtat Vucicit dhe për këtë e eliminoi.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0