Thursday, September 28, 2023
Rozë Magazina

“Dinamit në shtrat” – E tradhtoi pas 18 vitesh martesë, burri ‘çmendet’ kur dëgjon se gruaja e tij e..!

151views

Një 54 vjeçar ka rrëfyer problemet martesore dhe problemet me jetën seksuale.

Ai në një rrëfim për psikologen e “The Sun” tregoi se si e ka kuptuar që gruaja e tij, po e tradhton atë.

Madje, ai u shokua kur kuptoi se i dashuri e kishtë përshkruar si “dinamit në shtrat”, gruan e tij, përcjell “Bota sot”

I ‘thyer’ nga kjo gjë, burri kërkoi ndihmë nga psikologia, se sit ë vazhdojë më tej.

Rrëfimi i plotë

I dashuri i gruas sime e përshkroi atë si “dinamit në shtrat”.

Nuk e di nëse jam më i zemëruar për lidhjen e saj, apo për faktin se ajo mund të bëjë disa përpjekje për të bërë seks.

Ajo kurrë nuk ka qenë aventureske në shtrat dhe është diçka me të cilën kam luftuar gjithmonë, kështu që u shkatërrova kur zbulova lidhjen e saj.

Unë jam 54 vjeç dhe gruaja ime 52. Ne jemi të martuar për 18 vjet dhe kemi dy vajza, 16 dhe 14 vjeç.

Për botën e jashtme ne kemi martesën perfekte, por marrëdhënia jonë është bërë miqësi.

Më dhimbte shumë zbulimi i mesazheve të turpshme në telefonin e saj.

Ajo e gjeti qartë mojo-n e saj me këtë burrë, pasi kishte foto të saj me të brendshme të mprehta dhe mesazhe ‘frutash’ për seancat e tyre.

Kur u përballa me të, ajo pranoi se ishte përplasur me një mik të vjetër ndërsa po bënte pazar.

Ata këmbyen numrat, filluan të dërgojnë mesazhe dhe kjo u shndërrua në një lidhje.

Puna është se gruaja ime kishte një histerektomi një vit më parë dhe megjithëse është në HRT, seksi dukej se ishte gjëja e fundit në mendjen e saj.

Me mua, ajo ankohet vetëm për dhimbjet pas operacionit, por nuk pranon të shkojë te mjeku i saj.

Unë jam gjithmonë ai që nis seksin, sepse edhe pse jeta jonë seksuale është e mërzitshme, më pëlqen të afrohem me të.

Unë ende e dua atë, por në moshën time, nuk mund të mos pyes veten nëse i kam humbur 18 vitet e fundit me dikë që më ka tradhtuar.

Më është grisur zemra. Nuk mund të fal apo të harroj dhe besimi nuk do të kthehet kurrë.

A ka ndonjë kuptim për të vazhduar me marrëdhënien?

Përgjigja e psikologes: Vetëm nëse i vjen vërtet keq. Ajo ju ka tradhtuar dhe duhet të kërkojë falje sinqerisht.

Besimi nuk do të kthehet brenda natës, por dëgjoj nga çifte që arrijnë të fillojnë marrëdhënien e tyre pas një incidenti tradhtie.

Tregojini asaj se martesa juaj është vetëm gjysmë e gjallë për momentin dhe ju të dy duhet të bëni më shumë përpjekje.

Pyete atë pse ajo nuk ka qenë më e interesuar për seksin me ty.

Por ajo duhet të vizitojë mjekun e saj të përgjithshëm për të hetuar dhimbjen.

Të dy fëmijët tuaj do të jenë më të lumtur nëse mund ta bëni këtë punë – dhe ju duket sikur e doni akoma atë.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0