Wednesday, May 31, 2023
Lajme

Dollari dhe Euro nuk dalin nga gremina, përmirësohet Paundi/ Njihuni me kursin e këmbimit për sot

29views

Monedhat e huaja hyjnë në këtë fundjavë me një rënie drastike. Përmirësim të lehtë ka shënuar vetëm Paundi britanik, i cili një ditë më parë këmbehej me 129 Lekë, ndërsa sot me 130 Lekë.

Sot, më 14 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 108.1 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Image

Të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0