Saturday, December 9, 2023
Lajme

Fajon vjen sonte në Kosovë

54views

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon sonte pritet që të vijë në Kosovë.

Ajo pritet të mbërrijë në ora 20:00.

Kështu ka bërë të ditur përmes një njoftimi Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Ajo do të pritet nga zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla-Schwarz.