Thursday, June 8, 2023
Lajme

Gjykata konfirmon lirimin e Kristë Gjokaj, Avokati: Policët të kthehen në pozitat e tyre që mbanin

21views

Gjykata ka konfirmuar sot me aktgjykim lirimin e komandantit të policisë Kristë Gjokaj dhe të Gëzim Biblekajt.

Avokati i Gjokajt, Tomë Gashi ka thënë se policët e shpallur të pafajshëm duhet të kthehen në pozitat e tyre në Policinë e Kosovës.

Gashi thotë se ata janë heronjtë e Policisë tonë që rrezikuan jetën për mirëqenien tonë.

Postimi i plotë:

Me Komandantin Kristë Gjokaj sot ne Gjykate pa uniiforma !

Gjykata sot e konfirmoj me Aktgjykim lirimin e Komandant Kristë Gjokaj dhe te Gezim Biblekaj

Po ashtu Gjykata i shpalli te pafajshem edhe Kapitenin Bekim Preqi dhe oficerin Agron Idrizi.

Se Shpejti Krista , Gezimi, Bekimi e Agroni duhet te kthehen ne pozitat e tyre ne Policin e Kosoves

Keta jan heronjet e Policis tonë qe rrezikuan jeten per mireqenjen tonë

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0