Wednesday, September 27, 2023
Rozë Magazina

Horoskopi ditor, e diele 15 janar 2023

114views

DASHI
Një ditë rikuperimi i madh krahasuar me ditët e fundit, në të cilat keni qenë paksa i nënshtruar. Hëna nuk është më në opozitë, ndaj do të arrini të zgjidhni problemet dhe vështirësitë tuaja që së fundmi ju kanë rrëmbyer njëfarë qetësie. Në fakt, tani jeni plot energji dhe dëshirë për të bërë gjëra të mëdha, dhe kjo vihet re veçanërisht në vendin e punës.

DEMI
Pritet një ditë mjaft negative dhe e ndrydhur nga pikëpamja fizike. Kujdes nga disa sëmundje dhe shqetësime stinore. Kjo ndikon veçanërisht në nivelin dhe aspektin sentimental apo edhe atë profesional. Mundohuni të mos shqetësoheni shumë. Nga e hëna çdo gjë do të kthehet në vendin e vet.

BINJAKËT
Do të jetë një ditë në të cilën mund të ndjeni pak stres dhe shqetësim, veçanërisht nëse grumbulloni shumë gjëra për të bërë. Më mirë t’i jepni vetes afate dhe prioritete, duke u përpjekur t’i plotësoni ato. Vendimet e rëndësishme shtyhen për gjysmën e dytë të shkurtit.

GAFORRJA
Këtë fundjavë dashuria është shumë e favorizuar, mbi të gjitha falë ndikimit të Hënës dhe Venusit: emocione të mëdha po mbërrijnë, pra edhe për ata që janë beqarë dhe kërkojnë aventura të reja sentimentale. Puna është gjithashtu e mirë, do të mund të merrni propozime të reja dhe të ndërtoni diçka të veçantë.

LUANI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diele, 15 janar 2023), ju pret një ditë mjaft e menduar dhe e ndrydhur. Një ditë në të cilën mund të ndiheni paksa melankolikë sidomos për sa i përket ndjenjave. Në punë mund të ketë ngadalësime, ndaj përpiquni të jeni shumë të kujdesshëm në çdo gjë që bëni.

VIRGJËRESHA
Jeni në kërkim të një afrimi në dashuri, sepse keni intuitë dhe aftësi të shkëlqyera dhe kjo ju bën mirë sidomos nëse jeni grindur me partnerin dhe tani dëshironi të rikuperoheni. Asnjëherë si në këtë periudhë nuk mund të tregoheni empatikë me ata që ju rrethojnë, mbi të gjitha, sepse arrini t’u jepni të gjithëve këshilla të mira dhe efektive. Punoni mirë gjithashtu.

PESHORJA
Mundësia për t’u rikuperuar në dashuri, sepse keni energji dhe dëshirë të madhe për të bërë. Me pak fjalë, arrini të jeni shumë më produktiv se në periudhën e fundit, kur në vend të kësaj ju është dashur të shtrëngoni pak rripin. Nga ana tjetër në punë përpiquni të shmangni përplasjet dhe zënkat me kolegët. Pranoni që dikush mund të mendojë ndryshe nga ju.

AKREPI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diele, 15 janar 2023), kohët e fundit keni qenë shumë kontrovers dhe e keni marrë me mend gjithçka. Në vend të kësaj, do t’ju duhet ta lini veten më shumë, duke pranuar që dikush mund të mendojë ndryshe nga ju. Përndryshe, mund të përfundoni duke debatuar pa nevojë. Në punë veproni me maturi dhe mençuri. Numëroni deri në dhjetë përpara se të merrni vendime të rëndësishme.

SHIGJETARI
Duhet të jeni veçanërisht të mençur dhe të matur sidomos në dashuri dhe në përgjithësi në të gjitha marrëdhëniet ndërpersonale që do të keni gjatë kësaj dite. Edhe në punë mundohuni të jeni më të prirur për të dialoguar dhe për të pranuar ide të ndryshme nga tuajat. Nëse lindin mundësi të shkëlqyera për karrierën tuaj, vlerësojini ato me kujdes dhe, nëse është e nevojshme, shfrytëzojini ato shpejt.

BRICJAPI
Dita parashikon një rikuperim të madh në dashuri pas një periudhe tensioni dhe grindjesh me partnerin. Gjatë javës jeni shumë të stresuar dhe keni shumë gjëra për të bërë, ndaj nuk ka qenë e lehtë të dilni. Përfitoni nga fundjava e ardhshme për t’u bashkuar me të tjerë dhe për t’u argëtuar. Mundësi të reja vijnë në punë, me shanse të mëdha suksesi.

UJORI
Sipas horoskopit të Paolo Fox (e diele 15 janar 2023), tregohuni shumë të kujdesshëm në dashuri, duke u përpjekur të mbani nën kontroll emocionet që ndjeni dhe fjalët që thoni. Numëroni deri në dhjetë për të shmangur grindjet apo përplasjet e panevojshme me partnerin dhe personat më të rëndësishëm në jetën tuaj. Vështrime të shkëlqyera për punën, por prisni deri të hënën, me fillimin e javës së ardhshme për t’i vënë ato në praktikë.

PESHQIT
Një ditë vërtet pozitive për shenjën tuaj, veçanërisht në dashuri, falë një fotografie të favorshme astrale me Hënën dhe Venusin të favorshme. Në punë ka mundësi të shkëlqyera për rritje dhe sukses. Nëse jeni duke kërkuar stimuj dhe mundësi të reja, kjo mund të jetë koha e duhur.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0