Friday, September 29, 2023
Rozë Magazina

Jeff Bezos bëhet qiramarrës, paguan 600 mijë dollarë në muaj

29views

Shtëpia me qira e Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez në Malibu vjen me një çmim që bie në sy edhe për fqinjët e tyre jashtëzakonisht të pasur, behët fjalë 600,000 mijë dollarë në muaj!!!

Ata nënshkruan një marrëveshje qiraje për kompleksin spektakolar të Kenny G në Malibu … një vend që ata e kanë quajtur shtëpinë e tyre të përkohshme. Është një vend që ata do ta quajnë shtëpi ndërsa presin përfundimin e kompleksit të tyre masiv të Bev Hills.

Sipas TMZ çmimi prej 600,000 mijë dollarësh nuk përfshin mobiljet. Të gjitha gjërat e Kenny G janë në ruajtje, të zëvendësuara nga orenditë e vetë Lauren dhe Jeff.

Shtëpia prej 5500 metrash katrorë ndodhet në 2 1/2 hektarë, me një oborr të madh të shtëpisë, pishinën, një dhomë shfaqjeje, studio regjistrimi, një bujtinë 3500 metra katrorë, dhe një çelës për plazhin e vogël Dume, një nga plazhet më ekskluzive.

Ende nuk dihet se kur shtëpia e tyre në Bev Hills do të jetë gati, por nëse bëni llogaritë, ata do të shpenzojnë më shumë se 7 MILION $ në vit për bllokun e Kenny.

Për kontekstin, Bezos aktualisht vlen diku në veri prej 140 miliardë dollarësh, kështu që po, qiraja është ndryshim xhepi.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0