Wednesday, February 1, 2023
Lajme

Këto ngjarje zhvillohen të mërkurën në Kosovë

6views

Komuna e Gjilanit organizon manifestimin “Flaka e Janarit 2023”. Do të ketë homazhe në varreza, vizita në familjet e dëshmorëve dhe aktivitete kulturore. ( Gjilan, ora 08:00)

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, mban konferencë për media.( Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

Presidentja Vjosa Osmani pret në takim Zyrtarin e Lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.( Kabineti i Presidentes, ora 13:30)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 14:30)