Friday, March 31, 2023
Lajme

Koeficienti 105 euro, kaq do ta kenë pagën presidentja, kryeministri dhe kryeparlamentari

50views

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar koeficientin 105 euro për vitin 2022 të Ligjit të Pagave.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e ka koeficientin 18, do të marrë pagë 1 mijë e 890 euro.

Ndërkaq kryeministri Kurti do të ketë pagë 1 mijë e 785 euro.

Të njëjtën pagë do ta ketë edhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca.