Friday, September 29, 2023
Lajme

Konjufca: Ivanoviq ka qenë kriminel, pa kurrfarë ndryshimi

40views

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se ndan mendim të njëjtë me kryeministrin Kurti për rastin ish-politikanit serb, Oliver Ivanoviq, por që e quan kriminel.

Konjufca ka thënë se i njëjti ka qenë i dënuar dhe i kualifikuar në kategorinë e kriminelit.

Jam i mendimit të njëjtë me kryeministrin. Ai që ka qenë gjithmonë, asgjë nuk mund ta ndryshojë biografinë që e ka pasur politike.

Përgjegjësia e tij në të gjitha ato dëme që i ka shkaktuar popullit tonë është evidente dhe për atë është dënuar ai. Ai është dënuar dhe kualifikuar me kategorinë e kriminelit, ky është edhe mendimi jonë. Kriminel pa kurrfarë ndryshimi”,

tha ai.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0