Wednesday, September 27, 2023
Aktuale

Kurti udhëton për në Zvicër, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

87views

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Zvicër, ku pritet të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos.

ZKM ka njoftuar se në ditën e parë të qëndrimit të Kurtit atje, ai do të flasë në Samitin e Investitorëve në Cyrih, të organizuar nga Qeveria e Kosovës.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos.

Ndërkaq, në ditën e parë të qëndrimit në Zvicër, Kryeministri Kurti, së bashku me Ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, Shefin e Stafit, Luan Dalipi, Këshilltarin Politik për Teknologji të Informacionit, Lulëzon Jagxhiu dhe Këshilltaren politike të ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Gearda Demiraj do të jenë folës në Samitin e Investitorëve në Cyrih (Zürich), të organizuar nga Qeveria e Kosovës”, thuhet në komunikatë.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0