Friday, September 29, 2023
Lajme

Kurtit merr pjesë sot në ngjarjet e 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

21views

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e kryeministrit Albin Kurti për ditën e sotme.

Nga ora 11:00, ai merr pjesë në tribunën në shënim të 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Një orë më vonë, Kurti do të marrë pjesë në manifestimin qendror për 145-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe 24-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Nga ora 14:00, Kurti, në përmbyllje të shënimit të 145- vjetorit të Lidhjes, bën homazhe në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0