Wednesday, September 27, 2023
Aktuale

Lajçak reagon pas vizitës në selinë e NATO-s, jep detaje nga takimi – përmend dialogun me Serbinë dhe situatën në veri

65views

Lajçak reagon pas takimit me Escobarin dhe Geoana: Bashkëpunimi BE-SHBA-NATO për avancimin e dialgut Kosovë-Serbi 

I dërguari special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka reaguar pas takimit me zëvendëssekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Gjeneral Mircea Geoana dhe me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Ai ka thënë se në këtë takim është diskutuar për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë.

“Pata një takim të dobishëm dhe në kohë me DSG-në e [email protected]_Geoana dhe DAS Escobar sot. Diskutuam zhvillimet e fundit në Dialog, duke përfshirë veriun e Kosovës, bashkëpunimin BE-SHBA-NATO dhe rrugën përpara. Mirënjohës për mundësinë për të adresuar gjithashtu bashkërisht @NATO Ambasadorët“, ka shkruar ai në Twitter. 

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0