Sunday, May 28, 2023
Aktuale

Limaj: Sa më shpejt që largohet Kurti, aq më pak dëme për Kosovën

132views

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kritikuar shefin e ekzekutivit, Albin Kurtin dhe presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Ish-ministri i Infrastrukturës ka shtuar se deklarimi i Kurtit mbi leximin për negociata është tallje në vete.

Gjithashtu, ai ka thënë se me një marrëveshje të tillë, Serbia po krijon rast që ta kontestojë Pavarësinë e Kosovës.

“Presidentes zëri s’i dëgjohet. Unë jam i bindur që e ka shkel Kushtetutën me këtë marrëveshje. Ata duhet të dinë. Politika është e gjallë. A ka tallje më të madhe se sa të lexosh libra për negociata? Librat që m’i paska lexu. Këqyre çfarë marrëveshje na ka sjellë. Niveli intelektual i vendit tonë nuk duhet ta pranojë. Mos habitni që gjërat po vazhdojnë të bëhen më keq. Bota e qytetëruar funksionon me dokumenta. Serbia po fiton një rast që të kontestojë në mënyrë ligjore Pavarësinë e Kosovës”, thotë Limaj.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0