Friday, September 29, 2023
Lajme

Mefail Bajqinovci merr çmim nga një shoqatë e policisë

65views

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajçinovci, ka bërë të ditur se ka marrë një çmim nga një shoqatë e policisë.

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebooj, Bajqinovci ka thënë se shoqata “American Albanian Laë Enforcement of New York” i ka ndarë një çmim simbol. 

“Roli i kësaj Shoqate është i rëndësishëm, sidomos për faktin e binjakëzimit të Policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë me Policinë e ShBA-së.” – ka thënë ai. 

Deputeti i VV-së në fund ka falenderuar shoqatën në fjalë. 

Postimi i plotë:

Falënderoj z. Elton Shametaj, Kryetar i Shoqatës “American Albanian Laë Enforcement of Neë York” për ndarjen e çmimit simbol të kësaj Shoqate për mua.

Roli i kësaj Shoqate është i rëndësishëm, sidomos për faktin e binjakëzimit të Policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë me Policinë e ShBA-së.

E falënderoj për punën që kjo shoqatë bën në fushën e sigurisë mes dy policive shqiptare dhe asaj amerikane.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0