Thursday, September 28, 2023
Aktuale

Mehaj: Si pasojë e vërshimeve, pjesëtarët e FSK’së janë në terren në gjendje gatishmërie

61views

Për shkak të gjendjes së krijuar si pasojë e vërshimeve pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës tashmë janë në terren duke u ofruar gjithë ndihmën e nevojshme autoriteteve civile dhe qytetarëve në Skënderaj, Mitrovicë e Istog.

Kështu ka njoftuar ministri i Mbrotjes, Armend Mehaj, përmes një shkrimi në Facebook.

Ai tha se situata është e menaxhueshme.

“Jemi në komunikim dhe koordinim të vazhdueshëm me kryetarët e komunave në gatishmëri për tē vepruar në çdo kohë. Situata është e menaxhueshme dhe urojmë që të ketë sa më pak dëme”.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0