Friday, September 29, 2023
Lajme

Musliu-Shoshi për mos kalimin e Trustit: Krejt dhe Drejt në ditët e vështira ju lanë vet!

70views

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka reaguar pas mos kalimit të Trustit në seancën e sotme të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Musliu-Shoshi, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se Trustit i thanë “JO” ata që shumica e qytetarëve i votuan.

“JO i thane TRUSTIT ata qe shume nga ju i besuat e i votuat. KREJT dhe DREJT Ne ditet e veshtira ju lane vet!” shkroi Musliu-Shoshi.

Projektligji për trustin ka dështuar të marrë votat për miratim.

Nga 101 deputetë që ishin në sallë, 42 votuan pro, 55 kundër dhe një ka abstenuar.

Shumica e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje që ishin në sallë, votuan kundër këtij Projektligji, ndërsa tri partitë opozitare votuan pro.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0