Wednesday, September 27, 2023
AktualeLajme

Në drejtim të Shtërpcës, serbët vendosin një barrikadë

66views

Serbët lokalë kanë vendosur një barrikadë në fshatin Gotovushe në drejtim të Shtërpcës.

Kjo erdhi si revolt ndaj plagosjes së dy të rinjve serbë, Millosh dhe Stefan Stojanoviq.

Në lidhje me rastin, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se e ka arrestuar një person dhe se është konfiskuar arma me të cilin është kryer vepra.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0