Friday, September 29, 2023
Lajme

Në samitin e Davosit, Vuçiqi publikon foto me Ramën

36views

Liderët europianë dhe ata të Ballkanit Perëndimor janë sot mbledhur në Davos të Zvicrës, në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror.

Të pranishëm në këtë samit janë edhe kryeministri i vendit tonë, Edi Rama si edhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç.

Dy liderët njihen për marrdhëniet e tyre të ngushta miqësore.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka ndarë një foto të kryeministrit Rama në Insta Story, ku ky i fundit ka qenë pa mendje.

Kujtpjmë se Forumi Ekonomik Botëror i Davosit është sot në ditën e tretë të diskutimeve. Krahas atyre me impakt global, si lufta në Ukrainë, apo kriza ekonomike, fokusi po përqendrohen edhe në zhvillimet e Ballkanit Perëndimor, apo dialogu Kosovë-Serbi, por në takimin ku morën pjesë Kryeministri Edi Rama dhe homologu Albin Kurti, nuk ishte i pranishëm Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Image

Aleksandër Vuçiq dhe Edi Rama

 

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0