Friday, September 29, 2023
Lajme

Paralajmëron meteorologu: Bëhuni gati për borë dhe acar

78views

Bëhuni gati sepse kjo javë do të jetë zyrtarisht një javë dimri e ftohtë nën ndikimin e shiur dhe borës, teksa nuk do të mungojnë as vranësirat dhe reshjet e dendura të shiut.

Meteorologu Hakil Osmani bën me dije se reshjet e shiut do të fillojnë gjatë orëve të pasdites ndërsa në mbrëmje dhe ditën e nesërme priten reshje me intensitet të lartë, kryesisht në zonat veriperëndimore.

Ndërsa në zonat malore do të ketë reshje dëbore. Ndërkohë, duke filluar nga dita e enjte pritet ulje e temperaturave.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0