Thursday, September 28, 2023
Lajme

​Përfundon seanca, s’ka kuorum

45views

Kuvendi i Kosovës ka mbyllur punimet plenare të seancës së sotme, në mungesë të kuorumit.

Pas mos miratimit të tërheqjes së mjeteve nga Trusti, deputetët opozitarë dolën nga salla plenare, ndërkaq, megjithëse deputetët nga mazhoranca vazhduan shqyrtimin e Raportit me rekomandime për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Inspektoratin e Arsimit në Republikën e Kosovës, i njëjti nuk u miratua, pasi në momentin e votimin ishin vetëm 57 deputetë.

Rrjedhimisht, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, mbylli punimet dhe tha se kjo seancë do të vazhdojë javën e ardhshme.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0