Friday, September 29, 2023
Lajme

Plani për atentat ndaj Abdixhikut dhe disa deputetëve të LDK-së, Policia vihet në lëvizje

32views

Policia e Kosovës ka reaguar pas raportimeve se kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është kërcënuar.

U raportua se Abdixhiku u kërcënua bashkë me disa deputetë të tjerë nga ky subjekt politik.

Policia tha se ka ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme policore lidhur me rastin/kanosjen në fjalë.

“Të gjitha veprimet e mëtejme policore do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, thuhet në përgjigjen e Policisë.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0