Friday, September 29, 2023
Rozë Magazina

Rita Ora duket e mahniteshme në veshje sportive, ndërsa largohet nga Festivali i Filmit në Venecia

13views

Ajo ka siguruar që të gjithë sytë ishin tek ajo gjatë Festivalit të Filmit në Venecia pasi kishte veshur 10 kostume mbresëlënëse në vetëm gjashtë ditë gjatë qëndrimit të saj atje.

Dhe Rita Ora bëri një largim të fundit elegant me një veshje sportive për t’u larguar nga qyteti të hënën.

Këngëtarja, 32 vjeçe, tregoi figurën e saj të pabesueshme me një bluzë të zezë dhe dollakë gri, ndërsa hipi në një varkë taksi për të udhëtuar në aeroportin Marco Polo.

Image

Rita Ora

Ajo dukej në formë të mrekullueshme në palestër, ndërsa kishte veshur një palë të mbathura baleti të zeza dhe aksesor me një çantë dore gjithashtu të zezë “Hermes”.

Image

Rita Ora

Rita u përpoq të qëndronte e qetë teksa mbante një kapele gri të bejsbollit dhe mbronte sytë me syze dielli të zeza.

Në natën e hapjes së Festivalit të 80-të Ndërkombëtar të Filmit , Rita bëri një mbërritje të mrekullueshme me një kostume të zi rrjetë me pika, e cila zbulonte të brendshmet e saj vezulluese.

Image

Rita Ora

Ajo gjithashtu bëri një hyrje madhështore me një fustan argjendi pa rripa me diamante, në një nga tre veshjet që i shfaqi të gjitha në të njëjtën ditë.

Të premten, ajo hyri në pamjen e saj të katërt të ditës dhe mori vëmendje me një fustan të zi elegant.

Image

Rita Ora

Festivali i 80-të Ndërkombëtar i Filmit në Venecia organizohet nga La Biennale di Venezia dhe drejtohet nga Alberto Barbera.

Ai do të zhvillohet në Venice Lido nga 30 gushti deri më 9 shtator 2023 dhe njihet zyrtarisht nga FIAPF (Federata Ndërkombëtare e Prodhuesve të Filmit).

Ngjarja do të mbyllet me një dramë në gjuhën spanjolle të Netflix, “Society of the Snow”.

Festivali shënon fillimin e sezonit të çmimeve dhe vendos rregullisht favoritët e mëdhenj për “Oscars”.

Tetë nga 11 çmimet e fundit për regjisorin më të mirë në “Oscar” shkuan për filmat që debutuan në Venecia.

Ka disa kategori që përbëjnë përzgjedhjen zyrtare të filmave të shfaqur, ku në krye janë ata që konkurrojnë për çmimin e lakmuar “Luani i Artë”.

Filma të rinj nga regjisorë duke përfshirë Bradley Cooper, Yorgos Lanthimos, David Fincher, Michael Mann, Sofia Coppola, Ava DuVernay dhe Ryusuke Hamaguchi do të konkurrojnë për çmimin prestigjioz.

Yjet dhe regjisorët e filmit tradicionalisht kënaqen duke udhëtuar në qytetin lagunor për të lansuar filmat e tyre.Megjithatë, ky vit do të ofrojë pak më pak shkëlqim se zakonisht, sepse një grevë e aktorëve të Hollywoodit do të pengojë shumë yje të promovojnë punën e tyre këtu.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0