Friday, September 29, 2023
Rozë Magazina

Rrëfimi i 48 vjeçares: Burri im nuk mund t’i largonte sytë nga një bjonde me gjoks të madh, tani unë…

49views

Revistes “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 48 vjeçare.

Ajo ka treguar që në një galeri arti burri i saj është tërhequr nga një bjonde me gjoks të madh, përcjell “Bota sot”.

Sipas saj, burri është duke e pasur në mendje ende atë grua por që i njejti nuk e pranon.

Ndërsa psikologia thotë që duhet bised me burrin për të larguar të gjitha dyshimet.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Kur shkuam në një galeri arti në një turne pushimi, burri im nuk ishte i interesuar për pikturat.

Por ai nuk mund t’i largonte sytë nga një grua bionde e gjatë me gjoks të madh, shkruan The Sun, përcjell “Bota sot”.

Më ka bërë të ndihem e pasigurt dhe shqetësohem se ai nuk është tërhequr nga unë.

Ne jemi të martuar për 20 vjet. Unë jam 48 vjeçare, ai është 50 vjeçar dhe ne kemi një vajzë të rritur.

Kjo ishte festa jonë e parë pasi ajo u largua nga shtëpia. Ishte një shans për të shijuar përsëri të qenit i lirë nga përgjegjësia.

Megjithatë, burri im ishte magjepsur nga kjo grua, e kundërta fizike e meje.

Ai thotë se as nuk e mban mend, por mendoj se po gënjen. Nëse nuk do të kisha qenë atje, jam i sigurt se ai do të kishte flirtuar me të.

Përgjigjja e psikologes: Ndoshta ka pjesë të tjera të marrëdhënies që po ju bëjnë të pakënaqur, ose burri juaj nuk ju komplimenton mjaftueshëm.

Flisni me të për pasiguritë tuaja.

Kërkojini atij të jetë më i ndërgjegjshëm për mënyrën se si ndiheni dhe shikoni nëse ai mund t’ju ndihmojë të mendoni më mirë për veten dhe marrëdhënien tuaj.

Duket sikur vetëvlerësimi juaj është i ulët, kështu që unë po dërgoj paketën time të mbështetjes për Vetëvlerësimin për t’ju ndihmuar të ndërtoni besimin tuaj

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0