Friday, September 29, 2023
Lajme

Shala tregohet i ashpër me Muratin: Je ministër që vetëm ke thy e ke gju

60views

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, i ka reaguar ministrit të Financave, Hekuran Muratit në lidhje me tërheqjen e mjeteve të trustit.

Në Kuvendin e Kosovës ku po diskutohet për mundësinë e tërheqjes së mjeteve të trustit, Shala ka thënë se po flet një ministër që “vetëm ka thy dhe ka gju”.

“Po flet një ministër i cili thotë e kam ndihmu energjinë i cili e ka pru KEK’un në humbje në baze ditore, është interesant kur flet ky ministër”, ka thënë Shala.

Ai po ashtu i ka thënë Muratit se opozita nuk është populiste.

“Po akuzon për populizëm një ministër që krejt ardhjen në pushtet e ka prej populizmit”, ka deklaruar ai.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0