Wednesday, May 31, 2023
Lajme

Shefi i diplomacisë greke e thërret Kurtin që në mëngjes

22views

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Dendias ka njoftuar se sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti me të cilin kanë biseduar për zhvillimet e fundit në veri dhe për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Vrasje në tentativë në Prishtinë, nisin hetimet

“Ministri i Jashtëm Nikos Dendias ka folur sot në mëngjes me kryeministrin kosovar, Albin Kurti.

Diskutimet janë fokusuar në zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe për dialogun Prishtinë-Beograd”, thuhet në njoftim.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0