Sunday, May 28, 2023
Lajme

Sot mblidhen këto komisione në Kuvendin e Kosovës

14views

Sot në Kuvendin do të mblidhen dy komisione.

Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese, do të bëj intervistimin e kandidatëve për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese.

Ndërsa do të mblidhet edhe Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal.

Ky komision mban dëgjim publik për Projektligjin për Zhvillim Rajonal të Balancuar.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0