Sunday, December 10, 2023
Lajme

Stoltenberg arrin në Serbi, ministri i Mbrojtjes e pret në aeroport

20views

Pas Kosovës, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shkruar në Serbi për vizitë.

Ai sonte është pritur nga ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit.

Stoltenberg në Kosovë u takua me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Sekretari i Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor, shkruajnë mediet serbe.

Shefi i NATO-s ka takuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.