Thursday, September 28, 2023
Lajme

Të dyshuarit pjesë e organizatave? – përgjigjet Zemaj

57views

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka folur për planifikimin e atentatit ndaj kryetarit të LDK’së dhe deputetëve të saj.

Zemaj tha se të gjitha informacionet janë të dërguara në polici.

“Krejt qka kemi pranu janë në Policinë e Kosovës. Informacione të bazura, së pari te hetuesija përendimore e atëherë edhe tek Policia e Kosovës.

Ai tha se nuk e dinë se kush janë të dyshuarit dhe as se a jetojnë në Kosovë ata.

“Jo, nuk dimë më shumë. Kurdo qe dijmë do ti ndajmë me mediat”.

Zemaj u pyet se të dyshuarit persona apo një organizatë.

“Duket që ka diqka të tillë, njerëz të frustrum, njerëz të ndikun, që kanë urrejtje”, ka thënë ai.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0