Saturday, June 10, 2023
Rozë Magazina

​Vdiq aktorja e njohur italiane Gina Lollobrigida

44views

Aktorja e njohur italiane Gina Lollobrigida është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare, raporton Ansa.

Ajo u bë e famshme në vitet 1950 si një seks simbol mesdhetar dhe më vonë punoi si fotoreporter dhe skulptor pasi u largua nga bota e filmit.

Disa nga filmat e saj më të shquar janë: “Bread, Love and Dreams”, “The King, the Queen and the Servant”, “Cervantes”, “Trapeze”, “The Imperial Venus”, “The Hunchback of Notre Dame”.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0