Friday, September 29, 2023
Lajme

Vuçiq diskuton me Erdoganin për situatën në rajon

26views

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar në telefon me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe e ka uruar atë për fitoren në zgjedhje.

Në deklaratën e lëshuar nga Presidenca e Serbisë, është theksuar se Erdogan është interesuar për situatën në Kosovë, dhe se Vuçiq e ka informuar për ngjarjet.

“Ai, po ashtu, i ka kërkuar kreut turk që ta përdorë reputacionin e shtetit të tij, dhe ndikimin, ashtu që paqja dhe stabiliteti të triumfojnë në rajon”, është thënë në deklaratë.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0