Thursday, September 28, 2023
Lajme

Walker: Deklarova për atë që pashë në Reçak, pa folur me eprorët e mi

70views

Këtë vit janë bërë 24 vjet nga masakra e Reçakut në Kosovë.

Diplomati që dëshmoi dhe denoncoi i pari ndërkombëtarit këtë ngjarje shumë të rëndë ishte ambasadori William Walker, i cili asokohe ishte shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë.

Walker ka rrëfyer se nuk ka folur me asnjë nga eprorët e tij për ato që deklaroi në konferencën për shtyp pasi pa me sytë e tij masakrën në Reçak.

Walker tregoi edhe se cili ishte reagimi i Beogradit.

google.com, pub-2164753410198968, DIRECT, f08c47fec0942fa0